0

Napříč Střední Amerikou

Napříč Střední Amerikou - Guatemala

Napříč Střední Amerikou starstarstar

Napříč Střední Amerikou
Doprava:
-
Letiště:
-
Odjezd:
-
Strava:
-
Popis
Tento zájezd Vás během dvou-týdenního cestování provede napříč centrální částí Ameriky. Vybrali jsme pro Vás top destinace, na které budete ještě dlouho vzpomínat. Poznáte Mayskou historii, zažijete adrenalinovou zábavu v Kostarice, budete relaxovat na bělostné pláži – Playa Blanca v Panamě a seznámíte se s lokální kulturou, která je velmi pohostinná. Tento zájezd jsme schopni Vám upravit dle Vašich požadavků.
Výhody a nevýhody
- procestujete 6 jedinečných krajin střední Ameriky
- navštívíte mayské památky a seznámíte se s touto kulturou
- zavítáte do deštných pralesů, k vulkánům, do malebných měst i na bělostné pláže
- zájezd zahrnuje nejlepší lokality ve Střední Americe
Stravování
dle programu
Doprava
Letecká, zahrnuty pouze lokální lety
Program
1. den
Přílet do Guatemala City
Po příletu na mezinárodní letiště La Aurora v Guatemale Vás uvítá anglicky mluvící průvodce a doprovodí Vás do hotelu. Dnes se dozvíte více informací o vaší cestě. Zbytek máte volný a můžete si odpočinout po dlouhém letu. Ubytování na hotelu je zajištěno.

2. den
Chichicastenango, Panajachel (s)
Dnes po snídani začne Vaše dobrodružství návštěvou města Chichicastenango. Jedná se o město známé pro svou tradiční kulturu – K’iche‘ Maya. Navštívíte market a kostel Sv. Tomáše. Tento market je vyhlášen především pro prodej řemeslných výrobků, textilií lokálních potravin a květin místními prodejci a probíhá čtvrtek a neděli. Poblíž tohoto marketu se nachází zmiňovaný kostel, který je 400 let starý a odehrávali se v něm veškeré tradiční náboženské obřady spojené s lokální kulturou. Ke kostelu vede 18 schodů, každý z nich zastává jeden měsíc z mayského kalendáře. Později se vydáte k do města Panajachel, kde je zajištěn nocleh.

3. den
Santiago de Atitlán, Antigua (s)
Po snídani se vydáte k jezeru Atitlán a do Santiaga, které se rozkládá okolo jezera, uprostřed Guatemalské vysočiny. Jezero Atitlán je obklopeno třemi sopkami (Atitla, Toliman a San Pedro) a nachází se v mírném tropickém klimatu, které je vhodné pro pěstování mnoha plodin. Dnes na Vás čeká i výlet na člunu za domorodci. Později se vydáte do města Antigua. Jedná se o okouzlující koloniální město. Vydlážděná ulice již vybízí k návštěvě klášterů, kostelů, galerií a lokálních restaurací. Nocleh zajištěn v hotelu.

4. den
Copan, Honduras (s)
Po snídani se vydáte do města Copan v Hondurasu. Vychutnávejte si návrat zpět v čase až do Mayské civilizace. Copan je jedno z nejzachovalejších a nejznámějších mayských měst obklopené horami. Často nazývané – Atény Nového světa – Copan nabízí některé z Mayských „nejpůsobivějších architektonických skvostů, které jsou úzce spjaty s astronomií. Po příjezdu navštívíte ekologickou rezervaci parku, následovat bude prezentace slavných chrámů a soch, včetně fantastických příběhů. Budete mít dostatek času prozkoumat toto jedinečné místo. Alternativně můžete podniknout krátký výlet tropickou stezkou, která se v těsné blízkosti parku. Později odpoledne je na programu návštěva nedalekého koloniálního města Copan. Zde budete mít šanci nakoupit si drobné suvenýry a také si uvědomíte smysl bohaté Mayské minulosti oproti dnešnímu modernímu světu. Nocleh zajištěn v hotelu.

5. den
Quirigua, Rio Dulce, Flores (s)
Po snídani je na programu odjezd do Quirigua. Quirigua je jednou z menších mayských památek, ale zároveň jednou z nejvýznamnější vzhledem k umění, které připomíná významné politické a dynastické události. V současné době, jsou chrámy a paláce stále v troskách a rozkládají se kolem zeleného parku, který kdysi sloužil jako velké náměstí v Quirigua. Teprve nyní archeologové vše restaurují. Později, budete pokračovat do Rio Dulce. Rio Dulce je řeka táhnoucí se od jezera Izabal, ve východní části Guatemaly až do Karibiku. Tok řeky je sám o sobě zajímavý, navíc se může pochlubit půvabnými ptáky a vysokými útesy překypující svěží flórou. Později navštívíte hrad San Felipe. Jedná se o památku kulturního dědictví. Hrad San Felipe de Lara byl postaven pro defensivní účely. Vchod do starého království Guatemaly byl hlídán ze strany Karibského moře. Hrad byl postavený v době španělské nadvlády (1524-1821). Tato stavba sloužila na ochranu významných kulturních věcí a na rekonstrukci historie tohoto typu památek. Tato památka je zasazena do nádherné krajiny. Odpoledne se vydáte na cestu do města Flores, Petén. Nocleh v hotelu je zajištěn.

6. den
Tikal, Guatemala City (s, o)
Hned po snídani vyrazíte do Tikal, srdce Mayského světa. Tento kousek světa byl ukryt v hustém porostu džungle až do 19. Století. Tikal je jednou z nejúžasnějších archeologických lokalit na zemi. Jedná se o jedno z největších a nejsilnějších měst z klasického období. Město Tikal bylo náhle a záhadně opuštěno před více než 1000 lety a během této doby obrostlo hustou džunglí. Na Vaší cestě se dozvíte o mayské civilizaci, historii, o zákonech v Tikal, tajemném pádu města a mnoho dalších informací o místní flóře a fauně. Navštívíte chrám jaguára, Great Plaza, Ztracený svět a pak zamíříte do památky zvané Temple IV, ze kterého budete mít krásný výhled. V odpoledních hodinách je pro Vás nachystán transfer a krátký let do Guatemaly. Transfer z letiště a nocleh v hotelu.

7. den
Guatemala City, El Salvador (s)
Po časné snídani, se vydáte do města San Salvador. Později na Vás čeká půldenní prohlídka města. Navštívíte obytné čtvrti, mezinárodní výstaviště, Národní muzeum, Národní palác, Národní Univerzitu, katedrálu, park Cuscatlan a mnoho dalších zajímavostí. Prohlídku města zakončíte na místě zvaném Plane sof renderos. Zde se Vám naskytne překrásný panoramatický výhled na San Salvador. Nocleh v hotelu zajištěn.

8. den
San Salvador, Managua, Masaya, Granada (s, o)
Po snídani se přesunete na letiště k letu do Managua, Nikaragua. Později na Vás čeká prohlídka města Managua včetně hlavních historických památek, staré a nové centrum města Managua. Kolem poledne pokračujete do národního parku Masaya a navštívite i lokální řemeslné trhy. V odpoledních hodinách dorazíte až do Granady, kde pro Vás bude nachystán oběd. Následuje prohlídka města včetně plavby lodí okolo ostrůvků a kanálů, které pokrývá bujná vegetace. Nocleh zajištěn v hotelu.

9. den
Vulkán Rincon de la Vieja (s)
Dnes překročíte hranice Nicaragui a vydáte se poznávat krásy Kostariky. Pobyt v Kostarice odstartuje vzrušující dobrodružství na řece Rio Negro. Tuto řeku si budete moci sjet na nafukovacích kolech. Nejdříve vyrazíte na koni (nebo můžete jet automobilem) na 45 minutovou projížďku lesem. Dojedete až přímo k šatnám, kde se budete moci převléknout a absolvujete krátkou instruktáž o bezpečnosti na řece. Pak už je to jen kousek k úpatí vodopádu Victoria, kde začíná atrakce zvaná tubing. Na tento moment budete vzpomínat do konce života! Budete sjíždět křišťálově čistou řeku a překonávat peřeje Rio Negro ve vašem individuálním nafukovacím kole – „tube“. Nocleh v hotelu zajištěn.

10. den
Monteverde, vodopády Viento Fresco (s)
Po snídani odjíždíte do Monteverde. Na cestě zastavíte u vodopádů Viento Fresco. Projdete stezkou až k vodním kaskádám, které tvoří několik bazénů, které jsou ideální pro koupání. Nicméně, možná se budete chtít chvilku zahřát na slunci, protože voda je docela chladná. Okolí vodopádů je osázeno barevnými květy a travnatými plochami jako stvořenými pro piknik. Nocleh v hotelu zajištěn.

11. den
Park Selvatura , jezero Arenal, sopka Arenal (s)
Snídaně na hotelu. Dnes navštívíte Selvatura park. V parku budete mít možnost si vyzkoušet aktivitu zvanou canopy. Budete přejíždět mezi stromy zavěšeni na lanech. Jedná se o skvělé dobrodružství. Nachystáno je pro Vás 15 přeletů ve stromovém porostu a 18 plošin. Na závěr si můžete vyzkoušet i takzvanou Tarzanovu houpačku. V prvních chvílích se Vám zatají dech, ale určitě doporučujeme! Později se budete procházet po chodnících zavěšených ve větvích. V Monteverde návštěvníci mohou chodit po osmi různých mostech s různými délkami v rozmezí mezi 50 m – 170 m a ve výškách v rozmezí 12 m – 60 m. Později se vydáte k činnému vulkánu Arenal přes jezero Arenal. U jezera bude krátká zastávka s dech-beroucím výhledem na stoupající oblaka z deštných pralesů a na vulkán Arenal. Prohlídka zahrnuje relaxační výlet lodí přes jezero Arenal, které je jedním z největších jezer v Kostarice a slouží jako zdroj energie. Na druhé straně jezera na Vás bude čekat automobil, který Vás dopraví do resortu spojeným s lázněmi. Přenocování v resortu.

12. den
Rezervace Caño Negro (s, o)
Hned po snídani se vydáte do rezervace Caño Negro. Caño Negro je jednou z nejdůležitějších rezervací s neuvěřitelným množstvím ptáků a můžete zde pozorovat volně žijící zvířata. Rezervace je domovem mnoha lenochodů, opic, kajmanů, netopýrů, stejně jako mnoha druhů tropických rostlin. Po uvítání a občerstvení, se budete pomalu plavit lodí v tomto výjimečném parku a vychutnávat si zdejší flóru a faunu. Nocleh zajištěn v resortu.

13. den
Kráter Poas, La Paz Waterfall Gardens, San José (s, o)
Po snídani se vydáte na prohlídku kráteru známé jako Poas. Jak stoupáte k Poas můžete si všimnout změny teploty a vegetace. Po cestě uvidíte kávové plantáže, stejně jako kapradiny, květiny a farmy s jahodami. V Poas, budete obdivovat nejen majestátní kráter s jeho obsahem síry, ale dozvíte se o různých ekosystémech v tomto krásném národním parku. Po návštěvě sopky budete pokračovat do zahrad La Paz Waterfall Garden. Po příjezdu do La Paz se nejdříve projedete po stezce, která vede k velkolepému vodopádu uprostřed deštného pralesa. Uvnitř parku navštívíte také zahradu plnou kolibříků, motýlí zahradu a expozici žab. Na večer se vydáte do města San Jose, kde je zajištěn nocleh v hotelu.

14. den
Panama, Playa Blanca (s, o, v)
Po snídani je pro Vás připraven transfer na mezinárodní letiště pro Váš let do Panamy. V Panama City navštívíte hlavní turistické atrakce, jako jsou zříceniny Old Panama, Casco Viejo, Panama Canal muzea a zámky a Mi Pueblito – koloniální repliku města. Později se přesunete k pacifické straně na pláž Playa Blanca, která je známá pro svoji neskutečně bílou barvu písku. Nocleh zajištěn v hotelu / resortu.

15. den
Playa Blanca (s, o, v)
Poslední den si můžete užívat krásné pláže, relaxu a koupání. Nocleh zajištěn v hotelu / resortu.

16. den
Playa Blanca, Panama (s)
Dneškem Vaše putování po Střední Americe končí. Je pro Vás zajištěn transfer na mezinárodní letiště a odlet zpět do Evropy.

17. den
Přílet do Evropy (s)
Konec programu.
Cena zahrnuje
všechny transfery zahrnuté v itineráři
noclehy na 3* hotelu se snídaní
snídaně, oběd, večeře dle itineráře
vstupné do míst dle itineráře
výlety dle programu
lokální letenky dle itineráře
služby anglicky mluvícího průvodce
nonstop asistenční služby
pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje
spropitné
osobní útrata
osobní pojištění
mezinárodní letenky
lokální odletová taxa na letišti (pokud je místními úřady vyžadována)
strava a výlety nezahrnuté v programu

Za příplatek:
na přání lze zajistit ubytování ve 4* hotelech se snídaní
příplatek za samostatně cestující osobu
cestovní pojištění ve dvou variantách: klasické cestovní pojištění / cestovní poj. s pojištěním storna zájezdu
prodloužení programu

Žádné recenze pro tento hotel.

GPS souřadnice nejsou dostupné.