0

Mayský okruh (Mexiko, Guatemala, Honduras, Belize)

Mayský okruh (Mexiko, Guatemala, Honduras, Belize) - Guatemala

Mayský okruh (Mexiko, Guatemala, Honduras, Belize) starstarstar

Mayský okruh (Mexiko, Guatemala, Honduras, Belize)
Doprava:
letecky
Letiště:
Praha
Odjezd:
-
Strava:
Snídaně
Popis
TUXTLA – SAN CRISTOBAL DE LAS CASAS – SAN JUAN CHAMULA – QUETZALTENANGO – ZUNIL – JEZERO ATITLÁN – CHICHICASTENANGO – ANTIGUA – COPÁN – QUIRIGUA – RIO DULCE – LIVINGSTONE – FLORES – TIKAL – BELIZE – PLAYA DEL CARMEN – TULUM – COBÁ – CANCÚN.

Poznejte všemožné aspekty mayské kultury, počínaje nádhernými pyramidami v pralesech Yucatánu, tradičními trhy Guatemaly a Mexika, chutnou kuchyní regionu, všudypřítomným pouličním ruchem a konče milými potomky této slavné středoamerické kultury. Na konci okruhu Vás čeká odměna v podobě blankytného moře a nádherných pláží Karibiku.

Minimum osob: 8
Zájezd zahrnuje
letecká doprava Praha-Tuxtla/Cancún-Praha s přestupy včetně tax, ubytování v 3-4* hotelech se snídaní, uvedený program včetně vstupů, privátní doprava a transfery, česky hovořící průvodce CK (minimum: 8 osob), služby místních průvodců, zákonné pojištění CK proti úpadku
Zájezd nezahrnuje
jednolůžkový pokoj (18000 CZK), komplexní cestovní pojištění A90 (85Kč/den) vč.storna (1445 CZK), fakultativní výlety a spropitné, poplatek za použití videokamery na památkách v Mexiku, imigrační poplatky na hranicích
Slevy
3% při rezervaci více než 120 dnů před odjezdem, 5% pro stále klienty více než 90 dnů před odjezdem, časové slevy se vztahují pouze na katalogové ceny
Program
Den 1
Odlet z Prahy do Mexico City a pokračování letu do města Tuxtla Gutiérrez.
Den 2
Dopoledne navštívíme slavný kaňon Sumidero a budeme pokračovat do malebného města San Cristóbal de las Casas, kde si prohlédneme koloniální centrum. Nocleh.
Den 3
V okolí San Cristobalu navštívíme několik malebných vesniček, včetně San Juan Chamula, která je pozoruhodnou ukázkou synkretismu indiánské a katolické víry. Po překročení hranic s Guatemalou budeme pokračovat do města Quetzaltenango.
Den 4
Tento den podnikneme výlet do blízké vesničky Zunil. V této oblasti se nachází několik sopečných vulkánů. V Zunilu je možné vidět obyvatele v tradičním mayském oblečení. Další zajímavostí je místní svatý San Simón, kterého také navštívíme. Nakonec se vydáme do nedalekých horkých pramenů Fuentes Georginas. Přírodní bazény v horském prostředí jsou ideálním místem pro odpočinek. Odpoledne budeme pokračovat k jezeru Atitlán do vesnice
Panajachel, kde se ubytujeme.
Den 5
Celodenní výlet po tomto sopečném jezeře obklopeném třemi vulkány. Na břehu jezera se nachází několik vesnic, které v průběhu dne navštívíme. Mezi nejznámější patří
Santiago Atitlán se svým patronem Maximónem. Další zajímavou vesničkou je San Pedro La Laguna se svými kávovými plantážemi.
Den 6
Neděle patří nejznámějšímu trhu celé země - Chichicastenango v departmentu Quiché. Tato vesnice v horách nabízí jedinečný zážitek místního trhu a místa, kde nakoupit tradiční rukodělné výrobky. Vesnice je známá i svými šamanistickými seancemi. Odpoledne odjezd do města Antigua.
Den 7
Antigua - bývalé hlavní město Guatemaly, patří mezi nejkrásnější města Střední Ameriky. Od roku 1979 je zapsáno na seznamu památek UNESCO. Město obklopené třemi vulkány má bohatou historii a najdete v něm nepřeberné množství kostelů a nádherných historických staveb. Kromě prohlídky centra navštívíme typickou kávovou farmu, kde se seznámíme s procesem zpracování kávy.
Den 8
Ráno vyrazíme směrem ke Guatemala City a dále až na honduraské hranice. Kousek za nimi se nachází významná archeologická památka Copán. Ubytování.
Den 9
Brzy ráno se vydáme na mayské památky. Kromě samotného naleziště také navštívíme nové muzeum, ve kterém je rozsáhlá sbírka soch a replika chrámu Rosalila ve skutečném měřítku. Originální chrám se nachází na nalezišti a byl zakryt jinou stavbou. Odpoledne se vrátíme přes hranice do Guatemaly a budeme pokračovat k dalšímu mayskému osídlení - Qurigua. Zde najdete nejvyšší a nejtěžší stély celé mayské kultury. Poté budeme pokračovat do Rio Dulce, které leží u břehů jezera Izabal. Lodí se po jeho hladině dostaneme až na karibské pobřeží do městečka Livingstone. Jediné místo v Guatemale, kde najdete potomky afrických otroků a kteří mají svůj vlastní jazyk Garífuna. Místní specialitou je pokrm z ryb a kokosového mléka.
Den 10
Dopoledne odjezd po jezeru se zastávkami na zajímavých místech a poté si prohlédneme opevnění Castillo de San Felipe na břehu jezera Izabal, které sloužilo jako pevnost proti korzárům. Poté přesun po silnici do departmentu El Petén do města Flores.


Den 11
Brzy ráno vyrazíme navštívit neslavnější mayskou památku -
Tikal. Toto největší mayské město se nachází uprostřed divoké džungle, kde se tyčí majestátní pyramidy a můžete zde spatřit opice a různé druhy ptáků. V době své největší slávy měl Tikal údajně až sto tisíc obyvatel. Návrat do Flores a ubytování.
Den 12
Odjezd na hranici, přejezd do Belize a pokračování na sever k mexické hranici. Navečer příjezd do Playa del Carmen, kde se ubytujeme.
Den 13
Volný den na odpočinek a prohlídku toho příjemného letoviska Playa del Carmen, koupání na plážích Karibiku.
Den 14
Ráno navštívíme Tulum, jednu z nejmalebnějších mayských památek rozkládající se na útesech karibského pobřeží. Dále navštívíme ruiny v Cobá s nejvyšší pyramidou a poslední zastávkou bude cenote – podzemní jeskyně s průzračnou vodou, kde koupání poskytuje příjemné osvěžení v horkém podnebí Yucatánu. Navečer návrat do hotelu v Playa del Carmen.
Den 15
Celodenní volno na koupání nebo možnost fakultativních výletů.
Den 16
Odlet z města Cancun s přestupem do Evropy.
Den 17
Přílet do Prahy.

Žádné recenze pro tento hotel.

GPS souřadnice nejsou dostupné.