0

Guatemala, Nikaragua, Kostarika, Panama

Guatemala, Nikaragua, Kostarika, Panama - Guatemala

Guatemala, Nikaragua, Kostarika, Panama

Guatemala, Nikaragua, Kostarika, Panama
Doprava:
-
Letiště:
-
Odjezd:
-
Strava:
-
Tento poznávací zájezd představuje ideální kombinaci pro vaši dovolenou. Čtyři exotické země, které jsou stále populárnější. Historie v Guatemale, příroda v Nikaragui, moderní eko turismus v Kostarice a byznys svět v Panamě. Od pobřeží Tichého oceánu až po Karibik na vás čekají zážitky a poznání nového světa v symbióze dobrodružství a luxusu.
Program
 • 1.den - Odlet na západ. Nejprve přelet přes velkou louži, který zakončíme přistáním v metropoli Salvadoru, kde budeme mít tranzitní nocleh.
 • 2.den - Odjezd na hranici s Guatemalou. Cestou se osvěžíme čerstvými ananasy. Panorama hlavního města GUATEMALA CITY. Živá metropole, největší město ve střední Americe se 7 miliony obyvatel má vždy co nabídnout. Autentičnost v přímém přenosu. Minimum turistů, maximum poznání. Pouliční umělci, přátelská atmosféra a překonávání mýtů o nebezpečnosti Střední Ameriky. Odpočinek na horské salaši a ochutnávka místní vepřové šunky. Salaš v Guatemale?
 • 3.den - Probuzení v ráji. Panajachel a jezera ATITLÁN. Celodenní výlet, plavba po jezeře, krátký trek, jezero, sopky, tradiční suvenýry. Návštěva pěti městeček na břehu jezera a tradiční tuk tuky. V každém městě se mluví jiným jazykem a tradiční kroj u domácích nesmí chybět ani při práci.
 • 4.den - Dopolední relax a odjezd směr ANTIGUA: bývalé hlavní město na svazích legendární sopky Vulcan de Agua. Kdo nebyl v Antigue, nebyl v Guatemale. Nejoblíbenější město v zemi jen těžko najde konkurenci na kontinentu. Bohaté koloniální dědictví, desítky bazilik, útulných restaurací a jadeit na každém kroku.
 • 5.den - Fakultativní ranní odjezd na sopku PACAYA. Aktivní sopka připomíná měsíční krajinu. Vyjdeme na sopku pěšky nebo na koni? Odpoledne relaxace a dostatek času v nádherné středověké Antigue.
 • 6.den - Směr Nikaragua. Pojďme po stopách Sandino a známé revoluce, která se podobala té kubánské. Kdo byl vlastně Sandino a kdo byl Somosa? Návštěva místního malecónu. Nikaragua je připravena přesvědčit nás, že má co nabídnout, a mnozí ji označují za klenot střední Ameriky. Po kvalitních silnicích se přesuneme z druhého největšího města ve Střední Americe do koloniální GRANADY.
 • 7.den - Granada tradičně. Ráno na koňském povozu, výlet loďkou kolem ostrovů na druhém největším jezeře v Latinské Americe. Jezero NIKARAGUA. Odpoledne nahlédneme do jednoho ze sedmi legendárních otvorů do pekla a pokusíme se vstoupit do lávových tunelů na úpatí vulkánu, kde jsou často vidět tarantule. Nevynecháme ani známý trh.
 • 8.den - Národní park MOMBACHO. Projdeme se kolem kráterů a uvidíme i následky explozí. Víte, co je to implozivní kráter? Řekneme si vše o místní flóře, fauně, endemitech. Uvidíme i lenochoda? Bohatá příroda a skvělá káva. Kávu z místní plantáže samozřejmě i ochutnáme a pak si fakultativně prohlédneme kávové plantáže z ptačí perspektivy prostřednictvím závěsné lanovky, kterou milují děti i senioři. Ochutnejte skvělý místní včelí med. Večer odpočinek v Granadě.
 • 9.den - Odjezd z Granady. Čeká nás ostrov Ometepe a jeho dvě sopky. Aktivní Concepcion a spící Maderas. Muzeum místní předkolumbovské kultury. Kdo zde žil a proč si vybral ostrov OMETEPE? Punta Jesus Maria s naplavenými, tisíce let starými úlomky keramiky a nezapomenutelný výhled na ostrovní vulkány. Ojo de Agua: laguna s léčivou vodou zláká i lidi, co se neradi koupají. Břehy jezera Nikaragua jsou jako stvořené pro koupání ve vlnách sladkého moře. Trajektem do RIVAS. Alternativní večerní návštěva u místního odborníka na holení.
 • 10.den - Odjezd na hranice s Kostarikou. Příchod do ekologicky nejšetrnější země světa. Pobřeží Tichého oceánu a relax v Guancaste.
 • 11.den - Relax a odpočinek po náročném cestování, ale tím aktivnějším pobřeží nabízí úžasné možnosti vodních sportů a rybolovu. Pláže Tichého oceánu přímo před hotelem. Dokonale si odpočineme.
 • 12.den - Přehrada ARENAL je největší vodní plochou v zemi. Nádherné scenerie nás zavedou do města LA FORTUNA. Nejfotografovanější vulkán v zemi ARENAL je jednou z deseti nejaktivnějších sopek v Americe. Spustíte se přes dvě doliny, na kilometr dlouhém laně? Zvládli to i osmdesátníci. Nechte se přemluvit. Úžasné, intenzivní aktivity Kostariky vystřídá pohoda večerních sopečných termálních pramenů.
 • 13.den - Cesta k závěsným mostům, pod námi nic a před námi v dálce výhled na Arenal. Procházka po pralesním chodníku. Kostarika žije ekologií. Přejezd do hlavního města SAN JOSE. Možnost prohlédnout si jedno z nejkrásnějších muzeí zlata na světě.
 • 14.den - Ranní odlet do PANAMA CITY. New York Střední Ameriky nebo město, kde se zdánlivě vše točí kolem průplavu. Není to však tak. V Panamě najdete v jednom městě hned dvě koloniální památky - městskou hráz Amador a most Las Americas, stovky mrakodrapů a ruch ulic velkoměsta. Rozloučení se Střední Amerikou ve velkém stylu na 66. patře.
 • 15.den - Poslední toulky městem a odlet.
 • 16.den - Přílet domů.

  Žádné recenze pro tento hotel.

  GPS souřadnice nejsou dostupné.