0

BIBIONE (ITÁLIE)

Aktuality
BIBIONE (ITÁLIE)

BIBIONE (ITÁLIE)

4.5.2017

BIBIONE je jedno z nejmladších přímořských středisek Itálie. Leží v regionu Benátsko v severní Itálii východně od Benátek při ústí řeky Tagliamenta do mořské laguny Merano. Ještě v polovině minulého století tu byly bažiny plné komárů, pak však byla vysázena rychle rostoucí vegetace, zejména kanadské topoly situace se rychle změnila. Začaly se stavět hotely a konečně i zde nastal  čilý turistický ruch. Díky tyrkysovému moři a své dlouhé sluncem prozářené a velmi pěkně udržované písečné pláži s pozvolným vstupem do moře je vyhledávaným místem pro rodinné dovolené s dětmi. Mořské dno se svažuje pozvolna a místy můžete jít i desítky metrů do moře a pořád dosáhnete dno. Jsou zde záchranná stanoviště s veslařskými i motorovými čluny. Vůbec se zde nebudou nudit ani vaše děti. Přímo na pláži jsou od pondělí do soboty sporty a hry pro děti zdarma. Můžete si vypůjčit kolo a zdejší cyklostezka je nádherná ve dne i večer. Po celou sezonu se na pláži konají i kurzy salsy.

Zajímavosti:

Starý maják – Bibione il Faro byl postaven na začátku 20.st. a  najdete jej na východním cípu pláže při ústí řeky Taglimento v borovém háji. V nedávné době byl renovovaný, ale není přístupný. Přesto jde o zajímavý cíl procházky nebo výletu na kole. K majáku se jde dostat z Bibione pěšky po pláži anebo pěšky nebo na kole po stezce Via del Faro, která je asi 3 km dlouhá a navazuje na ni cesta lesíkem a poté už cesta písčitá nebo kamenitá přímo po pobřeží. Území kolem majáku je přírodní rezervací, takže si můžete užít typickou benátskou krajinu.

Pláž Pluto - je právem považována na za jednu z bibionských zvláštnosti. Pláž je vybavena vším komfortem pro čtyřnohé mazlíčky a jejich majitele. 200 volných míst je vybaveno slunečníkem, křesílkem a lehátkem, také pro psy, pevné vodítko, sáčky na výkaly, miska a tekoucí voda k osvěžení Vašich čtyřnohých kamarádů. Sezóna začíná v květnu a končí koncem září a jednou týdně se zdarma uskutečňuje výcvik psů a trasy hbitosti přímo na pláži. Mimo výcviku psů, je pro turisty zaručeno čištění pláže a laskavost zaměstnanců, kteří zde pracují. Majitelé musí mít pro svého miláčka mikročip, platný očkovací průkaz a očkování proti vzteklině.

Lunapark – najdete v centru Bibione u velkého parkoviště. Vstup je volný, platí se za jednotlivé atrakce. Je to něco jako naše Matějská pouť. Kolotoče, autíčka, horská dráha, skluzavka…dokonalé vyblbnutí pro děti i dospělé.

Termální lázně – voda o teplotě 52 st. C se čerpá z hloubky 500 m. Lázně vznikly v polovině 20.st. Nabízí mimo jiné vnitřní i venkovní bazény, bahenní terapie, fyzioterapie i masáže.

LA PERLA NERA – inspirováno filmem Piráti z Karibiku. Pár hodin strávíte v pirátském korábu. Projedete se po moři, ochutnáte námořní stravu a pobavíte se při pirátském programu. Prodejních a zároveň naloďovacích míst je v Bilione několik.

Na čem si pochutnat:

Bibione je hlavním městem bílého chřestu. Je symbolem lokality a podle tradiční receptury je nejlepší syrový či mírně povařený s troškou oleje a soli, případně s vařeným vejcem nebo volským okem. Používá se do krémových