0

Letiště provádí detekční kontroly uvnitř vybraných zapsaných zavazadel

Aktuality
Letiště provádí detekční kontroly uvnitř vybraných zapsaných zavazadel

Letiště provádí detekční kontroly uvnitř vybraných zapsaných zavazadel

27.4.2017

V rámci zvyšování ochrany cestujících a v souladu s platnou legislativou Evropské unie budou pracovníci bezpečností kontroly na Letišti Václava Havla Praha od 15. 5. 2017 provádět detekční kontroly uvnitř vybraných zapsaných zavazadel. Během tohoto procesu budou některá zavazadla otevřena a fyzicky zkontrolována na přítomnost stopových prvků po výbušninách. Postup má předejít naloženívýbušných látek do nákladního prostoru letadla.

Průběh kontroly

Fyzická kontrola bude probíhat za velmi přísných bezpečnostních podmínek. K výkonu kontroly byla vytvořena proškolená skupina specialistů. Zároveň byla nastavena spolupráce s výrobci zavazadel a bezpečnostních zámků, díky které budou moci zaměstnanci letiště otevřít většinu zavazadel bez poškození. Celý postup bude dokumentován a elektronicky monitorován. Do každého zkontrolovaného zavazadla cestující dostane zprávu o průběhu kontroly včetně instrukcí k dalšímu postupu. Náhled těchto informačních zpráv najdete v příloze mailu. Zavazadlo bude zároveň opatřeno ochrannou fólií s obrandovanou lepicí páskou, která bude upozorňovat majitele, že prošlo ETD kontrolou.

Postup v případě poškození zavazadla

Při některých formách zabezpečení (integrovaný zámek bez tzv. TSA) může během otevření zavazadla dojít k jeho poškození a nemožnosti toto zavazadlo znovu uzavřít a uzamknout. V takovém případě bude zavazadlo kromě ochranné fólie vybaveno také stahovacími popruhy s logem Letiště Praha.

Postup při poškození zavazadla jsme řešili v koordinaci s handlingovými společnostmi operujícími na Letišti Václava Havla Praha. Cestující s poškozeným zavazadlem budeme směřovat, aby se obrátili na přepážku reklamací v cílové destinaci a vyřídili do sedmi dnů písemnou reklamační žádost (v souladu s nařízením Evropské Rady č. 2027/97). 

Doporučení cestujícím

Letiště Praha bude doporučovat cestujícím, aby používali zabezpečení pomocí TSA zámků (jsou označeny červeným diamantem), zabalením do folie nebo standardním visacím zámkem, který je možné přeštípnout bez poškození zavazadla.

Informační kampaň

www.prg.aero/kontrola, na odbavovacích přepážkách či na informačních letácích ve stojanech na letišti. Cestujícím bude k dispozici i letištní informační linka na čísle +420 220 111 888. Součástí procesu zavedení provádění ETD kontrol u zapsaných zavazadel je také komunikační kampaň Letiště Praha, jejíž začátek je naplánován na 26. dubna 2017.

PO PROVEDENÍ KONTROLY BUDE NA VAŠE ZAVAZDLO NALEPEN JEDEN Z TĚCHTO OZNÁMENÍ

Vážený cestující, abychom ochránili Vás i ostatní cestující, pracovníci bezpečnostní kontroly Letiště Praha provádějí detekční kontrolu uvnitř zapsaných zavazadel. Během tohoto procesu jsou některá zavazadla otevřena a fyzicky zkontrolována. Postup má předejít naložení výbušných látek do nákladního prostoru letadla. Letiště Praha tak činí v souladu s legislativou Evropské unie. Rádi bychom Vás informovali, že Vaše zavazadlo prošlo kontrolou za velmi přísných bezpečnostních podmínek. Celý postup byl zdokumentován a elektronicky monitorován. Více informací o kontrole zapsaných zavazadel naleznete na prg.aero/kontrola Děkujeme za pochopení a přejeme Vám šťastný pobyt.

Vážený cestující, abychom ochránili Vás i ostatní cestující, pracovníci bezpečnostní kontroly Letiště Praha provádějí detekční kontrolu uvnitř zapsaných zavazadel. Během tohoto procesu jsou některá zavazadla otevřena a fyzicky zkontrolována. Postup má předejít naložení výbušných látek do nákladního prostoru letadla. Letiště Praha tak činí v souladu s legislativou Evropské unie. Rádi bychom Vás informovali, že Vaše zavazadlo prošlo kontrolou za velmi přísných bezpečnostních podmínek. Celý postup byl zdokumentován a elektronicky monitorován. Při otevření zavazadla bohužel došlo k jeho nenávratnému poškození. Prosíme, obraťte se na oddělení reklamací zavazadel ve Vaší cílové destinaci. Dovolujeme si Vás upozornit, že dle nařízení Evropské Rady č. 2027/97 musí být písemná reklamační žádost podána do sedmi dnů Vašemu leteckému dopravci. Jako prozatímní řešení vzniklé situace jsme Vám do zavazadla přiložili stahovací popruhy. V případě dotazů Vám rádi pomůžeme na lince +420 220 111 888