0

Lyžařské středisko Nassfeld (Rakousko, Korutany)

Aktuality
Lyžařské středisko Nassfeld (Rakousko, Korutany)

Lyžařské středisko Nassfeld (Rakousko, Korutany)

1.12.2016

Nassfeld patří mezi největší a nejmodernější korutanské lyžařské střediska. Nachází na Italských a Rakouských hranicích. V areálu naleznete podmínky pro carving (druh sjezdového lyžování), freeride (jízda ve volném terénu), snowboarding, lyžařské školy pro začínající lyžaře, 80 km tratí pro běžkové lyžování (Nordic Comperence Center pro začínající běžkaře) a 3 snowboardové parky.

V Nassfeldu se nachází nejdelší kabinová lanovka Millenium Express, která vede z Tröplachu. Na lanovce je převýšení 1300 metrů.

Noční lyžování se nachází na sjezdovce Carnia, kde je osvětleno 2,2 km této sjezdovky.

Milovníci zimní zábavy mohou na noční sáňkování, užít si jízdy na saních taženými koňmi, bruslit na 55 hektarech upraveného zamrzlého jezera Pressegger See, zdolat umělou horolezeckou stěnu, paragliding, kdo rád zkouší nové věci, má možnost jezdi na snowscooteru (koloběžka na lyžích), snowscate (skateboard na kolečkách) nebo snow tubing (sjezd na nafukovacích kruzích).

Rodiny s dětmi zde ocení 3 cvičné areály, dětský klub Bobo Kinderclub a 4 dětské školičky.

 Lyžařský areál je vzájemně propojený, nabízí převážně střední náročnost. V areálu se nachází 11 km černých sjezdovek, které tak tvoří 11% z celkového počtu lanovek, 69 km červených lanovek, které tak tvoří 63% z celkového počtu lanovek a 30 km modrých lanovek, které tak tvoří zbylých 27% z celkového počtu lanovek.

Modré lanovky jsou vzájemně propojené tak, aby se mírně zkušený lyžař vyhnul tratím červeným a černým. Když se vydáte lanovkou na Kofelplat – Madritsche, který vede k Passo Pramollo Passhöhe nebo se vydáte druhým směrem z Kofelplat – Madritsche na Mössern nebo budete lyžovat v areálu Tressdorfr Alm, pak zůstáváte pouze na modrých sjezdovkách.  V areálu Tressdorfr Alm je třeba z kabinkové lanovky v půlce trasy na vrchol vystoupit.  

Lyžaři středně pokročilí si zalyžují v celém středisku a pokročilé lyžaře potěší rychlostní trať s měřeným úsekem pod Troghöhe nebo svah s boulemi na Gartnerkofelu.

Areál nabízí jistotu kvalitní sněhové nadílky díky mikroklimatu a je na víc 100% pokryt i umělým zasněžováním. Průměrná nadmořská výška je 1410 metrů., nejvyšší lyžařské vrcholy jsou ve výšce 2020 m. n. m. Údolí se nachází v 610 m. n. m.

Lanovky v areálu zajišťuji rychlou přepravu. Naleznete zde 5 kabinkových lanovek, 9 sedačkových lanovek a 13 kotev/pom. To dohromady dává celkem 27 lanovek. 

Nassfeld je vzdálený 575 km od Prahy, 525 km od Brna, 713 km od Ostavy a 465 km od Bratislavy.