0

Agadir (Maroko)

Aktuality
Agadir (Maroko)

Agadir (Maroko)

29.6.2016

Agadir je hlavním městem regionu Souss - Massa - Draá.  Leží na jihozápadě země. Město Agadir se rozkládá na pobřeží Atlantského oceánu. V jazyce Berberů znamená „opevněnou sýpku“. Město je důležitým marockým přístavem, který se den ode dne rozrůstá.

Město je také velmi dobrým výchozím bodem pro další poznávání země. Od přístavu je to jen pár kilometrů od pohoří Antiatlas nebo do oblasti k Západní Sahaře. 

Město Agadir je důležitým centrem rybářství, obchodu a také vyhledávaným prázdninovým střediskem s velkým počtem moderních hotelů a proslavenou krásnou až 10 km dlouhou pláží, azurovým mořem a dobrými nákupními možnostmi v typických malých krámcích s místními produkty.

Pláž je do tvaru půlkruhu, proto je chráněná před nepříjemnými větry, které vanou od oceánu. Na pláži máte možnost relaxovat, opalovat se, věnovat se plážovým nebo vodním sportům. V době turistické sezóny budete na pláži potkávat plavčíky i policií. Agadir se pyšní 300 dny slunečního svitu v roce.

Z historických památek byste v Agadiru neměli vynechat prohlídku pevnosti Kasbah nebo atraktivní malé Městské muzeum, které se pyšní jedinečnou sbírkou berberských šperků, keramiky, koberců a výrobků berberské kultury. Za prohlídku stojí zahrady Jardim de Olhao. Vstup do zahrad není zpoplatněn. Jižně od města se nachází Národní park Sús-Massa, který je rájem ornitologů.

Kousek severně naleznete řadu rybářských vesniček a zálivů s plážemi, kde není v dohledu jediný hotel. Směrem do vnitrozemí dojdete do Rajského údolí, překrásné a exotické palmové soutěsky, ze které můžete po stezkách vyrazit na jedno nebo dvoudenní výlet k sezónním vodopádům v Immouzer des Ida Outanane.

Ve městě se také nachází zajímavá tržnice Souk al Had, obestavěná vysokou zdí, kam se vstupuje jednou z dvanácti bran.