0

Zakynthos (Řecký ostrov)

Aktuality
Zakynthos (Řecký ostrov)

Zakynthos (Řecký ostrov)

28.6.2016

Zakynthos je jedním z nejhezčích řeckých ostrovů. Leží pouhých 16 km od pobřeží Peloponésu. Zakynthos je třetím největším ostrovem v Jónském moři. Ostrov patří mezi nejzelenější ostrovy v Řecku a zvlášť na jaře je kvetoucí zahradou, kde jde vzduch prosycen vůní bylin a eukalyptů. Proto je také ostrov nazýván „Ostrovem vůní“ nebo také „Květinou východu“. Ostrov je členitý, z velké části hornatý a zalesněný, nabízí ale i rozsáhlé háje olivovníků, citrusů a vinic.

Zakynthos má subtropické klima, v létě teploty dosahují nad 35°C, moře je příjemně teplé, průzračné a čisté. Kromě velkého množství krásných písčitých i oblázkových pláží se podél pobřeží nachází mnoho působivých skalnatých útesů, ostrůvků a jeskyní.

Chloubou ostrova jsou mořské želvy Caretta caretta, které si pobřeží Zakynthosu vybraly jako místo, kde se již po staletí v letních měsících rozmnožují a kladou vejce do písku.

V Zakynthosu můžete navštívit spoustu zajímavých míst jako je například časem zapomenutá vesnice Volimes, která je známá díky tradičním řemeslům. Maries, kde Máří Magdaléna přinesla křesťanství nebo Maherado, který je proslavený kostelem, v němž se nachází prý kouzelná ikona černé madony. Na západním pobřeží můžete obdivovat „Modrou jeskyni“ s blankytnou vodou.

Nedaleko Zakynthosu se nachází ostrov Kefalonie s unikátními pevnostmi, kláštery a jeskyněmi. Kousek od Kefalonie se nacházejí Athény, kde je skutečně hodně k vidění od Akropole přes slavný Parthenon až po četná muzea a tisícileté historické stavby. A pokud budete mít čas, určitě nevynechejte poloostrov Pelopones, který je rájem všem milovníků historie. Právě tam se nachází slavné město Sparta, město slavných bojovníků Olympie, kolébka olympijských her nebo Mykény, symbol řecké civilizace.