0

Korfu (Řecký ostrov)

Aktuality
Korfu (Řecký ostrov)

Korfu (Řecký ostrov)

21.6.2016

Ostrov Korfu leží na západ od řeckého pobřeží a řadí se mezi nejzelenější a nejatraktivnější řecké ostrovy. Díky své poloze má příznivé klima a bohatou vegetaci. Často je nazýván „Smaragdem destinací“.

Příroda zde vytvořila mistrovské sochařské dílo, tzv. „Kanál lásky", o kterém se tradují různé legendy. Říká se, že pokud někdo kanál přeplave, na druhém břehu najde lásku svého života. Další legenda praví, že pokud kanál přeplave žena, získá srdce milovaného muže, případně když kanál přeplave pár, zůstanou spolu do konce života.

Zdejší pláže patří k nejkrásnějším v celém Středomoří. Korfu má velký počet taveren, kaváren a nočních klubů. Také sportovních a rekreačních aktivit, jako je například pěší turistika, kanoistika, plachtění, golf, jízda na koni nebo windsurfing, je zde mnoho. Ostrov je také vhodný pro šnorchlování, kde můžete poznat nádherný podmořský svět.

Jednou z nejnavštěvovanějších zajímavostí Korfu je tzv. Myší ostrov. Ten najdeme nedaleko malého poloostrůvku Kanoni , jen několik kilometrů od hlavního města Korfu/Kerkyra. K samotnému Myšímu ostrovu se lze dostat pouze lodí, které tam pravidelně směřují. Překvapením je pak kaplička, která se najednou objeví uprostřed ostrůvku.

Při pohledu ze břehu Kanoni můžete spatřit klášter Vlacherna, který je zajímavý tím, že leží na malinkém ostrůvku a zabírá většinu celé jeho rozlohy.

Zámek Achillion je další z velmi navštěvovaných historických pamětihodností. Leží několik kilometrů od hlavního města ostrova a je památkou na slavnou a krásnou rakouskou císařovnu Alžbětou Bavorskou, přezdívanou Sissy.