0

Ostrov Fuerteventura (Kanárské ostrovy)

Aktuality
Ostrov Fuerteventura (Kanárské ostrovy)

Ostrov Fuerteventura (Kanárské ostrovy)

8.6.2016

Nekonečné, bílé a zlatavé, pláže, blankytné moře, tzv. „Evropský Karibik“, to je ostrov Fuerteventura. To je druhý nejrozsáhlejší ostrov Kanárských ostrovů. Od Afriky je tento ostrov vzdálen přibližně 100 km. Hlavním městem je Puerto del Rosario. Tak jako všechny Kanárské ostrovy i Fuerteventrua má vulkanický původ. Pěstují se zde rajčata, ale potýkají se zde s nedostatkem vody. 

Historických památek tady, ale najdete míň než na ostatních ostrovech. Rozhodně byste měli navštívit městečko Betancuria s jeho kostelem Iglesia de Santa Maria ze 17. století.

Neměli byste si také nechat ujít návštěvu Dun v Corraleju. Duny byl vyhlášen národním parkem a jde o fascinující pouštní krajinu na severu. 

Pláže jsou zde prý nejkrásnější z Kanárských ostrovů, nejvýznamnější plážovou oblastí je poloostrov Jandía , najdeme tady největší letní letovisko Morro Jable, které je kvalitně vybavené s možností nákupů a stravování. Z většiny jsou pláže pokryty bílým nebo zlatavým měkkým pískem. Na ostrově je celkem 144 pláží. Nejznámějšími jsou například Playa Morro, Playa del Matoral, Playa de Butihondo nebo Playa Esquinzo. 

Ostrov se pyšní také 13 přírodními rezervacemi. Spatřit tam můžete například známou léčivou rostlinu Aloe vera v jejím přirozeném prostředí, ze zvířat pak hlavně různé druhy ptactva a rozkošné veverky, které můžete sami nakrmit. 

V oblasti Antigua a Villa verde je krajina s více než čtyřmi desítkami větrných mlýnů, například mlýn Molino de Antigua. 

Na své si zde přijdou hlavně milovníci vodních sportů (windsurfing, surfing, kiteboarding aj.). Rodiny můžou navštívit Oasis Park - rozsáhlý botanicko-zoologický zábavní park s více než 250 druhy zvířat a s největší kaktusovou zahradou v Evropě. Užijí si to tady, ale i golfisté, rybáři nebo cyklisté. 

Ostrov je často nazýván „ostrovem koz“, potkáte je tady opravdu ve velkém množství. Za zkoušku pak stojí místní kozí sýr, který patří mezi nejlepší na světě.