0

Ostrov Lanzarote (Kanárské ostrovy)

Aktuality
Ostrov Lanzarote (Kanárské ostrovy)

Ostrov Lanzarote (Kanárské ostrovy)

7.6.2016

Hlavním městem ostrova Lanzarote je Arrecife. Je čtvrtý největší z Kanárských ostrovů a charakterizuje ho přívlastek sopečný ostrov. Vulkanický původ a sopečné tunely jsou opravdovými divy přírody. Ostrov se nachází asi 130 km od západního pobřeží Afriky a je na něm zhruba 100 sopek a přes 300 kráterů. Celý ostrov se stal v roce 1993 světovou biosférickou rezervací UNESCO. Díky mohutným sopečným erupcím a lávy, která zalila přes polovinu ostrova, vzniklo na jihozápadě ostrova pohoří Montaňas del Fuego a národní park Timanfaya, který je doslova otevřenou učebnicí vulkanologie. Pod ostrovem stálé dýmá činný vulkán, jehož přítomnost je předváděna turistům v podobě horkého písku těsně pod povrchem a využíváním sopečného tepla k přípravě pokrmů. 

Lidé se zde živí především cestovním ruchem, kterému se daří díky slunečnému počasí, průzračnému oceánu a krásným plážím. Při návštěvě Lanzarote se určitě setkáte s tvorbou místního umělce  Césara Manrique. Jeho umělecká díla dokonale zapadají do krajiny a dotvářejí jí. Zbudoval restauraci, zahradu tropických rostlin, auditorium a muzeum vulkanické činnosti. Nynější obyvatelé ostrova stále využívají těchto krásných prostor a pořádají v nich večery plné zábavy, tance a živé hudby. Rodný dům, který sám navrhoval, se po umělcově smrti změnil v muzeum. Najdete tam například obrazy Pabla Picassa a Juana Miróa.

Jeskyně Jameos del Agua spolu s jeskyní Cueva de los Verdi je součástí sopečného tunelu vulkánu La Corona, který je jedním z nejdelších sopečných tunelů na světě. Podívat se můžete i na vyhaslý vulkán ve tvaru půlměsíce El Golfo. 

Ostrov má celkem 87 pláží a mezi nejznámější patří například Playa Papagayo (seskupení 5 pláží v samostatných zátokách), Playa Las Cuchcaras. 

Kdo touží po romantice, měl by navštívit město Teguise, v minulosti bylo toto město centrem ostrova. Můžete se kochat nádherným náměstím nebo křivolakýma uličkami. 

Na ostrově můžete vyzkoušet různé vodní aktivity, parašutismus nebo zavítat do tematických parků nebo do ZOO. 

Večer se pak můžete jít bavit do oblíbeného baru Waikiki v Centro Comercial Atlantico nebo bary Charlie´s, Harley Rock, můžete se zastavit i  na diskotéky Disco Paradice nebo Joker Dreamers.