0

Ostrov La Palma ( Kanárské ostrovy)

Aktuality
Ostrov La Palma ( Kanárské ostrovy)

Ostrov La Palma ( Kanárské ostrovy)

6.6.2016

La Palma leží na severozápadě celého souostroví Kanárských ostrovů. Díky větší vlhkosti převažuje na ostrově zeleň. Jsou zde nejstrmější terény na světě, z tohoto důvodů sem jezdí také mnoho turistů zkoumat hory ve vnitrozemí. Hlavním městem je Santa Cruz de la Palma, nachází se na východním pobřeží. 

Na nejvyšším vrcholu ostrova (Roque de los Muchachos, 2 426 m. n. m.) se nachází hvězdárna, kde jsou jedny z největších dalekohledů světa. 

Mezi místa, která byste měli navštívit, patří rozhodně národní park "Caldera de Taburiente", jeden z největších erupčních kráterů světa a jediné místo na ostrově, kde voda šplouchá v potůčku po celý rok. Je tzv. srdcem ostrova. Národních parků je zde, ale více například Las Nieves, který leží na severu ostrova. Jeho část zvaná Los Tiles, unikátní třetihorní prales, který se také stal význačnou rezervací, vyhlášenou organizací UNESCO v roce 1983. Neméně zajímavým je pak park v jižní části ostrova s názvem Cumbre Vieja, který uchovává památky na vulkanickou aktivitu na La Palmě před miliony let. 

Klimatické podmínky přejí i zemědělství, a proto zde můžete spatřit banánovníky, tabákovou plantáž nebo vinici, zdejší víno je prý delikátní a stojí za zkoušku, podobně je na tom i zdejší med. 

Na své si zde přijdou i potápěči nebo milovníci vodních sportů. Příjemná teplota vzduchu kolem 20°C až 25°C a vody kolem 18°C až 20°C, a to po celý rok, jsou zárukou, že ponor se zdaří za všech okolností. 

Mezi nejznámější pláže patří například Playa Los Cancajos, Playa La Bajita - El Hoyo (lávový štěrk), Playa El Pocito Martina, Plasy El Pozo Norte. Na většině pláží se nachází díky vulkanickému původu tmavší písek. 

V hlavním městě se můžete podívat na historické a náboženské stavby, například Plaza de Espaňa. Navštívit můžete i osadu Arure. Ve většině městeček jsou k vidění překrásné původní domy ze 17 a 18. století.