0

Ostrov Tenerife (Kanárské ostrovy)

Aktuality
Ostrov Tenerife (Kanárské ostrovy)

Ostrov Tenerife (Kanárské ostrovy)

6.6.2016

Tenerife je největší ze všech Kanárských ostrovů, má rozlohu 2 054 km2. Hlavním městem ostrova je Santa Cruz. Máte zde možnost spatřit krásné parky, prohlédnout si trojlodní kostel San Marco z 15. a 16. století nebo Museo de Arte Sacro s ohromným filigránovým stříbrným křížem. Díky stálému počasí je Tenerife přezdíván „Ostrov věčného jara“. Pěstují se zde rajčata a banány, brambory, citrusové plody, papája, kiwi nebo ananas. 

Turisté si cení nejen počasí, ale také ohromného národního parku ve vnitrozemí ostrova. Vévodí mu hora Pico del Teide (3 718 m. n. m.), jenž je dokonce nejvyšší horou celého Španělska. Je to spící sopka a 3. největší vulkán na světě. Na vrchol se můžete vydat pěšky a pro ty, kteří si netroufají, je připravena lanovka. Chráněný národní park nabízí skutečně úchvatnou podívanou. Od téměř měsíční krajiny až po hojnou vegetaci. 

Tenerife je také známé pro své věhlasné karnevaly, které jsou dokonce druhé největší na světě hned po slavném Rio de Janeriu. 

Ve městě La Laguna se nachází kromě nejstarší univerzity také katedrála ze 17. století, která je na seznamu UNESCO. 

Tenerife má celkem 140 pláží, nejznámějšími jsou například Playa las Vistas, Playa de la Arena, Playa Jardín, Playa de Teresitas, Playa Los Gigantes. Většina pláží má sopečný původ, a proto je na nich písek většinou tmavší barvy. Jsou však pláže, na které je písek dovážen až ze Sahary, například Playa de las Americas. 

Přestane-li Vás bavit chození po horách a opalování na plážích, můžete navštívit kouzelné ZOO Loro Parque, jedna z nejproslulejších atrakcí nejen Tenerife, ale celých Kanárských ostrovů. Je to botanicko - zoologická zahrada. Domov zde mají pestrobarevní papoušci z celého světa, z nichž někteří umí nejen mluvit, ale také počítat a provádět mnohé zajímavé kousky. Také další obyvatelé parku - tygři, šimpanzi, krokodýli a především vždy dobře naladění delfíni, kteří baví diváky. Prohlédnout si také můžete i největší výběh pro tučňáky na světě, obrovská akvária nebo unikátní kaktusárium. 

Největší umělou vlnu na světě (přibližně 3 m) pak můžete spatřit ve vodním království Siam Park, je zde i nejdelší „Lazy river“ (líná řeka). 

Jižní lokalita Playa de las America je součástí největšího turistického centra na ostrově, je pak stvořená pro ty, kteří milují noční život.