0

Ostrov Grand Canaria (Kanárské ostrovy)

Aktuality
Ostrov Grand Canaria (Kanárské ostrovy)

Ostrov Grand Canaria (Kanárské ostrovy)

6.6.2016

Ostrov Gran Canaria je rozlohou 1 560 km2 třetím největším ostrovem Kanárského souostroví, nachází se v Atlantickém oceánu asi 150 kilometru od pobřeží Afriky. Nejvyšším vrcholem je Pico de Las Nieves ve výšce 1.949 m.n.m. Hlavním městem je Las Palmas de Gran Canaria. 

Díky různorodosti krajiny, klimatu a prostředí se tomuto ostrovu často přezdívá „Miniaturní kontinent“. Gran Canaria nabízí návštěvníkům celkem 150 pláží, rozmanitou přírodu, hory, lesy a údolí plné divoké vegetace. Třetina rozlohy ostrova Gran Canaria je vyhlášená organizací UNESCO za biosférickou rezervaci. 

Jih ostrova je vyhlášený svými plážemi a rozsáhlými, takřka pouštními oblastmi s písečnými dunami. Východní pobřeží ostrova nabízí pláže o poznání klidnější a méně navštěvované. Oproti tomu severní a východní pobřeží Gran Canaria je tvořené převážně skalisky a strmými útesy. Pokud vyrazíte do vnitrozemí, dostanete se do malebné horské krajiny. 

Las Palmas je městem mnoha tváří, nabízí nejen nákupy ve velkých obchodních centrech, ale i historické památky. Mezi nejznámější pláže patří Play del Inglés, nebo Playa de las Canteras. Pouštní krajina Dunas de Maspalomas uchvátí návštěvníky až desetimetrovými dunami, které vznikly rozmělněním schránek korýšů, mušliček a drobných kamínků.

Pokud se chcete zabavit jinak, než relaxací na plážích můžete navštívit Aqualand Maspalomas, Holiday World Gran Canaria, Palmitos Park, který nabízí show delfínů a cvičených papoušků. Vybrat si můžete i z široké škály sportovních aktivit, jako je tenis, golf, vodní sporty (windsurfing a nově i kiteboarding (jízda na prkně taženém padákem) horská turistika nebo rybolov. 

Pro noční život je nejznámějším místem opět Playa del Inglés, kde je pestrá nabídka barů a diskoték, například shopping centrum Plaza nebo centrum Yumbo.