0

Dovolená na Maltě (důležité upozornění)

Aktuality
Dovolená na Maltě (důležité upozornění)

Dovolená na Maltě (důležité upozornění)

16.5.2016

Vážení klienti,

od 1. června 2016 začíná Maltská vláda vybírat „Příspěvek na životní prostředí“ na pobyty u všech typů ubytování.

Všechny příjmy plynoucí z těchto příspěvků budou sloužit k modernizaci a ozdobě místní infrastruktury v turistických oblastech okolo maltských ostrovů.

Jste-li starší 18 let v den příjezdu a začínáte svůj pobyt 1. června 2016 nebo později, budete muset zaplatit příspěvek ve výši 0.50 € za noc až do maximální výše 5 € za každý nepřerušený pobyt na maltských ostrovech, včetně „Twin-centre holiday“ na Maltě a Gozu. To platí pro tuzemské i zahraniční hosty ubytované v jakémkoliv typu ubytování, včetně hotelů, penzionů, farmách, rodinných domech, hostelech, apartmánech s vlastním stravováním, B & B, hostitelských rodin, atd. Příspěvek není zahrnut v ceně ubytování, bude Vám tedy účtován zlášť. Tento příspěvek není předmětem DPH, provize nebo jiných poplatků. Manažeři a majitelé ubytovacích zařízení, kde budete trávit svůj pobyt, jsou povinni vybírat tento příspěvek, který budou odevzdávat vládě.

Očekává se, že manažeři a majitelé ubytovacích zařízení budou vést záznamyo počtu osob, jejich věku a délce pobytu. Tyto informace jim umožní správný výpočet poplatku a v případě auditu budou schopni prokázat své výpočty.

Z tohoto důvodu, můžete být požádáni o poskytnutí svých osobních údajů, jako je Vaše datum narození a prokázat se dokumentem totožnosti, jako cestovní pas, občanský průkaz či řidičský průkaz.

Veškeré údaje jsou shromažďovány a zpracovány v souladu se zákony na ochranu dat Malty.