0

Střední Amerika - Grand Tour

Střední Amerika - Grand Tour (Komfort) - Guatemala

Střední Amerika - Grand Tour (Komfort)

Střední Amerika - Grand Tour (Komfort)
Doprava:
-
Letiště:
-
Odjezd:
-
Strava:
-
Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: Střední Amerika - Grand Tour
Na této cestě napříč celou Střední Amerikou navšítívte 8 zemí, zajímavých autentičností života původních obyvatel. Během jedné dovolené poznáte různé indiánské kultury, zažijete divočinu pralesů, spatříte velkolepé památky z předkolumbovské éry, zdoláte aktivní sopky a na závěr se pokocháte pohledem na Panamský průplav. Čeká vás exotická dovolená plná intenzivních zážitků.
Program
 • 1.den - Odlet a přílet do jednoho z nejznámějších turistických center světa. Vítejte v Cancúnu a na poloostrově Yucatán.
 • 2.den - Aklimatizace teplem, bílým pískem a tyrkysovým mořem, odpočinek na plážích Karibského moře. Pro zájemce možnost fakultativního výletu do města TULUM a podzemních jeskyní - cenotes, výlet je spojen s koupáním v Karibiku. Věděli jste, že cenotes jsou výsledkem dopadu meteoritu, který vyhubil dinosaury?
 • 3.den - Čeká nás Belize - nejoriginálnější a nejbarevnější země amerického kontinentu. Po cestě zastávka v mexickém Felipe Carillo Puerto. Víte, jak se v Mexiku prodává syrové maso? Jaké druhy ovoce, zeleniny a chilli nabízejí domácí? Dozvíte se. Ochutnáme skvělé čerstvé chilli habanero v polévce na místním trhu. Kdo se přidá? BELIZE CITY - největší město země. Proč jsme zde a kde jsou turisté? Průvodce vám přiblíží svébytný místní život. Věděli jste, že místní pivo patří k nejlepším v Americe?
 • 4.den - Opouštíme Belize City a jedeme do hlavního města - Belmopanu, nejmenšího hlavního města na světě. Víte, jak vypadá nejkurioznější budova parlamentu? Pokračujeme do předkolumbovského města XUNANTUNICH. Z vrcholu hory bájného mayského města uvidíme Belize i Guatemalu. Přijíždíme do Guatemaly. Jsme na magickém koloniálním ostrově FLORES.
 • 5.den - TIKAL. V mayské říši už nic monumentálnější nenajdeme. Nejlepší pyramidy dosahují až 70 metrů, minimum turistů a stovky kilometrů národního parku Tikal. Značka Pozor, jaguár! Vítejte v srdci středoamerického pralesa, džungle EL PETÉN. Odpoledne možnost plavby na člunu po jezeře Petén Itzá. Vychutnáme si dosyta místní skvělou kuchyni.
 • 6.den - Odjezd na jih do Rio Dulce. Podíváme se, jak žijí a podnikají domácí v domech na kůlech na řece, představíme si místní termální prameny, přírodní saunu a parní jeskyni. Vezměte si baterky. LIVINGSTON je město Kreolů, Garifunů, Karibů bez kontaktu s vnitrozemím. Nejlepší garifunská polévka z mořských plodů se podává právě v Livingstone! Jsme opět u Karibiku. Který rum je nejlepší v Guatemale? Večerní příjezd do koloniálního města COPAN v Hondurasu.
 • 7.den - Copan s nejdetailnějšími reliéfy v mayském světě, se sochami a úchvatným schodištěm. Odpoledne fakultativně na koních do místních hor, kde uvidíme indiány v autentickém prostředí. Večerní posezení na terase hotelu a magická atmosféra koloniálního města.
 • 8.den - Santa Rosa de Copan, typická scenerie provinčního městečka ukrytého v horách. Prodírání se serpentinami s dokonalými sceneriemi a příjemným klimatem, oblast známá svými špičkovými doutníky. Pokusíme se dostat do místní fabriky na doutníky. Odpoledne přechod do El Salvadoru a přestávka v uměleckém městečku La Palma, plném řemeslného umění, tak typického pro El Salvador. Vyzkoušíme místní tradijídlční jídlo - pupusas. SAN SALVADOR město v tradičním latinskoamerickém provedení. Už pohled z autobusu vyráží dech. Pojďte se po San Salvadoru projít! Večer příjezd na pláže Pacifiku s černým vulkanickým pískem.
 • 9.den - Po dnech cestování a poznávání si můžeme vychutnat místní pláže Majahual, Tunco či Sunzal. Na promenádě lze ochutnat čerstvé humry a jiné plody moře. Široký výběr mořských živočichů se sváží na místní molo brzy ráno a stojí za to si přivstat. Štědrý El Salvador a západ slunce nad Pacifikem.
 • 10.den - Odjezd na hranici s Guatemalou. Cestou se osvěžíme čerstvmi ananasy. Panorama hlavního města GUATEMALA CITY. Živá metropole, největší město ve střední Americe se 7 miliony obyvatel má vždy co nabídnout. Autentičnost v přímém přenosu. Minimum turistů, maximum poznání. Pouliční umělci, přátelská atmosféra a překonávání mýtů o nebezpečnosti Střední Ameriky. Odpočinek na horském salaši a ochutnávka místní vepřové šunky. Salaš v Guatemale? Těšte se! Večer příjezd k břehům jednoho z nejkrásnějších jezer na světě - jezero Atitlan.
 • 11.den - Probuzení v ráji. Panajachel a jezera Atitlán. Celodenní výlet, plavba po jezeře, krátký trek, jezero, sopky, tradiční suvenýry. Návštěva pěti městeček na břehu jezera a tradiční tuktuky. V každém městě se mluví jiným jazykem a tradiční kroj u domácích nesmí chybět ani při práci. Guatemala je nejfotogeničtější země regionu.
 • 12.den - Dopolední relax a odjezd směr ANTIGUA: bývalé hlavní město na svazích legendární sopky Vulcan de Agua. Kdo nebyl v Antigue, nebyl v Guatemale. Nejoblíbenější město v zemi jen těžko najde konkurenci na kontinentu. Bohaté koloniální dědictví, desítky bazilik, útulných restaurací a jadeit na každém kroku. Výstup na horu nad městem a nádherné panorama.
 • 13.den - Ranní odjezd na sopku PACAYA. Aktivní sopka připomíná měsíční krajinu. Vyjdeme na sopku pěšky nebo na koni? Nezapomenutelným zážitkem je procházet se po teplých lávových kamenech. Odpoledne dostatek času na město Antigua s jeho magickou atmosféru.
 • 14.den - Směr Nikaragua. Pojďme po stopách Sandino a známé revoluce, která se podobala té kubánské. Kdo byl vlastně Sandino a kdo byl Somosa?
 • 15.den - Granada tradičně. Ráno na koňském povozu, výlet loďkou kolem ostrovů na druhém největším jezeře v Latinské Americe. Jezero NIKARAGUA. Odpoledne nahlédneme do jednoho ze sedmi legendárních otvorů do pekla a pokusíme se vstoupit do lávových tunelů na úpatí vulkánu, kde jsou často vidět tarantule.
 • 16.den - Národní park MOMBACHO. Projdeme se kolem kráterů a uvidíme i následky explozí. Víte, co je to implozivní kráter? Řekneme si vše o místní flóře, fauně, endemitech. Uvidíme i lenochoda?
 • 17.den - Odjezd z Granady. Čeká nás ostrov Ometepe a jeho dvě sopky. Aktivní Concepcion a spící Maderas. Ojo de Agua: laguna s léčivou vodou zláká i lidi, co se neradi koupají. Břehy jezera Nikaragua jsou jako stvořené pro koupání ve vlnách sladkého moře. Trajektem do RIVAS.
 • 18.den - Odjezd na hranice s Kostarikou. Příchod do ekologicky nejšetrnější země světa. Pobřeží Tichého oceánu a relax v Guancaste.
 • 19.den - Relax a odpočinku po náročném cestování, ale tím aktivnějším pobřeží nabízí úžasné možnosti vodních sportů a rybolovu. Pláže Tichého oceánu přímo před hotelem. Dokonale si odpočineme.
 • 20.den - Nádherné scenerie nás zavedou do města LA FORTUNA. Nejfotografovanější vulkán v zemi ARENAL je jednou z deseti nejaktivnějších sopek v Americe.
 • 21.den - Cesta k závěsným mostům, pod námi nic a před námi v dálce výhled na Arenal. Přechod do hlavního města SAN JOSE. Možnost prohlédnout si jedno z nejkrásnějších muzeí zlata na světě.
 • 22.den - Ranní odlet do PANAMA CITY. New York Střední Ameriky nebo město, kde se zdánlivě vše točí kolem průplavu. Není to však tak. V Panamě najdete v jednom městě hned dvě koloniální památky - městskou hráz Amador a most Las Americas, stovky mrakodrapů a ruch ulic velkoměsta. Rozloučení se Střední Amerikou ve velkém stylu na 66. patře.
 • 23.den - Poslední toulky městem a odlet.
 • 24.den - Přílet domů.

  Žádné recenze pro tento hotel.

  GPS souřadnice nejsou dostupné.